شعور ناشناخته
  
 مطالعه و تحقیق در ارتباط با موجودات هوشمند غیر بشری از دیدگاه وحی ، علم و مستندات واقعی
 
آرشیو
موضوع بندی
 
1386,02,27
بسم الله الرحمن الرحیم

بنام خالق یگانه و یکتا که صفات ذات پاکش به حدود نیاید و هیچ تصویری مشخص نسازد. اول دین معرفت اوست و کمال معرفت ، تصدیقش و کمال تصدیق، توحیدش و کمال توحید، اخلاصش و کمال اخلاص نفی صفات از اوست . چرا که هر صفتی شاهد جدائی از موصوفش است . و  هر موصوفی شاهدی بر غیر صفت . هر که الله را وصف کند پس قرینی بر او آورده است و قرین دلالت بر دوگانگی ست . پس دوگانگی حاکی از تجزیه ست و تجزیه انگاری نشان از نادانی ست . و جهل سبب اشاره ست  و اشاره باعث حدود است . پس حدود  سبب اندازه است. اگر پنداشتی او در چیست؟پس او را گنجانده ای . و اگر او را بر روی چیزی علامت نهادی پس درون آن چیز را خالی از او  انگاردی. نیستی بر هستی او سبقت نداشت و بر هستی او ، هستی سبقت نیافت.
با همه شیئ است بدون پیوستگی و غیر همه اشیاء است بدون گسیختگی. مبدع هستی ست بی حرکت و ابزار . یگانه ای بی نیاز به مونس که از فقدان مونس وحشت ندارد. رو یاند و  آغاز کرد خلقت را رویاندنی و آغازی، بی رویه و تجربه.بی حرکت و جولان .ونه همتی در نفس که به اضطراب افتد.اشیاء را در اوقاتشان جریان بخشید.هماهنگی در گوناگونی.غریزه بخشیدنی به غرائز.والزام به ماهیتشان.دانا به ایشان قبل از ابدائشان. محیط به حدودشان و پایانشان. عارف به جوانب و قرائن شان.
 

ثم فتق الاجواء........ثم فتق مابین السموات العلا.........ثم اسکن سبحانه آدم دارا...و حذر ابلیس و عداوته ........

دشمن وسوسه کرد پس یقین به شک گرائید.....و شادمانی به ندامت بدل گشت.

واصطفی سبحانه من ولده انبیاء ...

پس خداوند عزیز از فرزندان آدم پیامبران را برگزید. 

حجت پایان یافته و دربهای وحشت آشکار گشته است.بعد از محمد به کدام قرآن مؤ منند؟ 

 

بیگ بنگ: فتق الاجواء...(در صور دمیده شد)
کیهان در حدود 15 میلیارد سال پیش از یک حالت اولیه خیلی داغ ، خیلی چگال و خیلی هموار تا به حالت کنونی آن به انبساط گرائیده است.
محکها نشان میدهد که 15 میلیارد سال پیش در لحظه 100/1 ثانیه پیش از انفجار، کیهان غلظتی برابر با یکصد تریلیون غلظت آب را داشته و اندازه آن 23- ^10 سانتیمتر و دمایش یک تریلیون oC بوده است.بلافاصله پس از انفجار،آن را بانگ بزرگ (صیحه)نام نهادند.و طی چند ثانیه دما به یکصد میلیارد درجه سانتیگراد کاهش یافت. 

جهان آکنده از فوتون هاست ( نیروی الکترو مغناطیس- 500 فوتون در CM3).زوج پدید آمد .(خرده ذره های ماده و ضد ماده ! ). 

پروتون و ضد پروتون ، نوترون و ضد نوترون که تحت تاثیر فوتونهای پر انرژی، پیوسته یکدیگر را نابود می کردند ، سبب ورود بیشتر فوتونها به سوپ  کیهانی می شدند. 

پس برای هر یک میلیارد ضد پروتون یک میلیارد و یک پروتون و برای هر یک میلیارد ضد نوترون یک میلیارد ویک نوترون موجود بود . 

ماده با ضد ماده نابود و فوتون پر انرژی به جا میماند.پس حاصل کار وجود یک پروتون و یک نوترون در برابر هر یک میلیارد فوتون بوده است،یعنی نسبتی که هم اکنون پا برجاست . یک دقیقه بعد ، زوال بتا ( فوتون با تاثیر بر نوترون  =  پیدایش  پروتون  و الکترون + ضد نوترینو ) رخ میدهد . زوال نوترون قطعی ست. پس از 3-4 دقیقه دما به یک میلیارد درجه رسیده است.دمائی مناسب جهت ترکیب دو پروتون و دو نوترون و تشکیل یک مولکول هلیم(هسته آلفا).
به سبب کمبود نسبی همان نوترون در طبیعت ،ترکیب فعلی جهان با 74% هیدروژن و 26% هلیم (چرا که هسته هلیم جهت تشکیل، به نوترون محتاج است)متوازن است.

گیتی در حال انبساط، با گذشت صدها هزار سال از تشکیل هسته های هلیم وهیدروژن (هردو بار مثبت اند)بدلیل دمای زیاد ،اجازه ترکیب الکترونها و نوکلئونها(پروتون+نوترون)جهت تشکیل ذره(اتم)خنثی را نمی یابد . پس با آزاد بودن الکترونها بین نوکلئونها (هستکها)  محیطی پلاسمائی پدیدار است. اما پس از نیم میلیون سال ، دمای کیهان به 6000 درجه سلسیوس ( دمای فعلی سطح خورشید)میرسد.بالاخره اتصال الکترونها و نوکلئونها برقرار شده و اتمهای خنثی تشکیل یافته و به ندرت توان واکنش با نیروی الکترو مغناطیس را دارند.  

  

گیتی گسترش یافته ناگاه  شفاف میشود.حدود پنج میلیارد سال طول میکشد تا اتمها (که دیگر فوتونهای پر انرژی مانع کارشان نیست ) به دور یکدیگر جمع شده و دخان یا همان ابرهای گازی را ایجاد نمایند. و دخان تحت نیروی گرانش زیاد شونده خود هر چه بیشتر فشرده شده و ستارگان دسته اول،کاهکشانها وخوشه های کاهکشانی و  ابر خوشه های کاهکشانی را منجر میشود . 

 

 جهان قابل رویت ما از میلیاردها  کاه کشان ( ارابه ای که از آن کاه در آسمان ریخته شده است) تشکیل یافته است. کهکشان ما در خارج از مرز آریائی ،راه شیری نامیده شده است.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

دورترین شیئ قابل رویت با چشم غیر مسلح ، کهکشان ( زن به زنجیر  کشیده شده ) با  2.2 میلیون سال نوری فاصله (660000 پارسک) در همسایگی کهکشان خودمان است.

   

  

کهکشان راه شیریکهکشان ما با قطر 100000 سال نوری (سال نوری:مسافتی که نور با سرعت 300000کیلومتر در ثانیه در مدت یکسال طی میکند) و ضخامت 15000 سال نوری دارای  چهارصد میلیارد خورشید(۴۰۰*۱۰۹) است .

پس از ده میلیارد سال، از درون یکی از میلیاردها کهکشان در لبه کناری کهکشان راه شیری،خورشیدی با هشت توله تقریبا کروی (منظومه شمسی)متولد میشود.  

منظومه خورشیدی در فاصله 30000 سال نوری از مرکز کهکشان ، در حال گرداندن ما حول محور کهکشان میباشد.  

 

همچنین خورشید با سرعت 260 کیلومتربر ثانیه ،مدت 224 میلیون سال طول میکشد تا مدار انتقالی خود را حول محور کهکشان کامل نماید . البته توجه داشته باشید که خورشید در عین حال با سرعت۲۴ الی 33 روز( از استوا به قطبین) حرکتی وضعی را نیز داراست .  

 

 

 خورشید ما یکی از میلیاردها ستارگان  کهکشان راه شیری است که دارای  ۸  توله منظومه ای (۴تا سنگی و۴تا گازی) می باشد. 

 

 

 

 .....ذَلِکُمُ اللَّهُ رَبُّکُمْ فَتَبَارَکَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِینَ /سوره ۴۰: غافر - 64


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 129164


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
/profile/6611845070/contact