شعور ناشناخته
  
 مطالعه و تحقیق در ارتباط با موجودات هوشمند غیر بشری از دیدگاه وحی ، علم و مستندات واقعی
 
آرشیو
موضوع بندی
 
1396,03,08
برابری لایگو و مقعد للسمع


اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم

بسم اللّهِ الرحمن الرحیم

وَأَنَّا کُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ یَسْتَمِعِ الْآنَ یَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَصَدًا

سوره 72/الجن- آیه 9.

موضوع : کشف اخیر تیم پژوهشی رصد خانه امواج گرانشی لایگو و بررسی آیه 9 سوره ی الجن در این خصوص.

مقدمه-

سوره الجن یکی از موهبت های عظیم تنزیل یافته برای بشر می باشد. البته برای کسانی که به پیامهای آسمانی صادق و فارق از تحریف دقت نظر دارند. و گوش دل و بصیرت اشان فعال است. مسلما کتاب عظیم الشان قرآن مجید حجتی بالغه از الهی یکتاست به لسان رسول عربی محمد رسول الله ص برای همه ی جهانیان و همه ی زمان ها تا روز قیامت کبری.این آیات و کتاب کریم حاوی اندرزها و کد کلمه های تدقیق شده و استانداردی است که هیچ گونه اعوجاج و نقصان و گزافه ندارد.و همواره عقول جن و انس را به سوی حق و اعتدال و علم، سمت و سو می دهد.افراد عاقل و تبرک یافته به فهم معانی بلند قرآنی که اهل تفقه و استنباط صحیح هستند ، می دانند که آیات الهی هشدار و انذار و بشارتی عام است برای جهانیان در منظومه ی سیاره ای ما . چه جن و چه انس! پس قطعا نشانه ها در قرآن،  برهانی جزم در هدایت عقل در دستیابی علم هستند. کسب علم و تعاریف آن در دنیای لائیک و دین گریز و کافر به پیامهای آسمانی، دارای استانداردی شاخص است، اینکه پدیده باید مشاهده پذیر باشد و قابل تکرار! بدین معنی که هر شناختی از زاویه علم چه در آزمایشگاه و چه در میدان تحقیق (در غالب نظریه یا فرضیه) باید قابل مشاهده باشد و باید این آشکار سازی قابل تکرار باشد.آنگاه آن پدیده در قالب علم طبقه بندی می شود. لکن مشاهده ی علمی بشر امروز از دیدن به ابعاد گسترده تری جهت سنس شدن گسترش یافته است . که ادراک در پهنه حواس کامل را شامل می شود. و هر گستره از دیدن یا لمس کردن و یا چشیدن و یا شنیدن در طیفی عظیم قابل تعریف است.به عنوان مثال گستره ی دید بشر از حواس دیداری در طول موجی وسعت یافته از پرتو آلفا تا امواج رادیوئی ارتقاء پیدا کرده است.لکن مومنین به پیام های صادق آسمانی، دارای قلبی بیدار نسبت به ادراک علم در توجه به نشانه ها و هشدارها ی آسمانی هستند.آنها راهی جز ایمان ندارند. ابتدا پیام قرآنی را دریافت کرده در عقول خود آنرا تجزیه و تحلیل می کنند و سپس به آن پیام تسلیم می شوند و در نهایت با آزموده شدن قلوب اشان به مرحله ی ایمان نائل می گردند. مومنین ، پیام صادق آسمانی که فارق از تحریف باشد را علم الیقین می شناسند(همچون قرآن).لذا تعب و سختی ادراک علم لائیک از ایشان برداشته شده است .پس در هر زمان به حدوث کلمات تنزیل یافته شادمان می گردند.ناباوران به دین و پیام آسمانی نیز با ادراک علم و فهم تشابهات نشانه ها ، قلوب اشان امتحان می گردد لکن کفارشان مصداق آیات زیر می شوند که:

وَکَأَیِّنْ مِنْ آیَةٍ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ یَمُرُّونَ عَلَیْهَا وَهُمْ عَنْهَا مُعْرِضُونَ/ سوره یوسف - آیه 105

و چه بسیار نشانه‏  در آسمانها و زمین (منظومه شمسی) وجود دارد که آنها از کنارش می‏گذرند و از آن روی می‏گردانند!

وَإِذَا تُتْلَىٰ عَلَیْهِ آیَاتُنَا وَلَّىٰ مُسْتَکْبِرًا کَأَن لَّمْ یَسْمَعْهَا کَأَنَّ فِی أُذُنَیْهِ وَقْرًا ۖ فَبَشِّرْهُ بِعَذَابٍ أَلِیمٍ 

هنگامی که آیات ما بر او خوانده می‏شود مستکبرانه روی بر می‏گرداند، گوئی آن را نشنیده، گوئی اصلا گوشهایش سنگین است! او را به عذاب دردناک بشارت ده.

- چرا لایگو و چرا سوره ی جن آیه 9

پژوهشگران در رصدخانه‌ تداخل‌سنج لیزری موج گرانشی مشهور به لایگو موفق به مشاهده مستقیم امواج گرانشی برای اولین بار در تاریخ شدند.

چنانچه از کشف بزرگ 14سپتامبرسال 2015 که شش ماه بعد در سال 2016 رسمیت یافت اطلاع ندارید می توانید گفتگوی اختصاصی مجله دانشمند در شماره 12سال 1394 ص 38 را از آرشیو موسسه فوق مطالعه فرمایید و یا در لینک زیر اطلاعات مربوطه را دریافت دارید.

لایگو کشف لایق نوبل

آنچه قابل توجه است اینکه پیش از کشف تیم تحقیقاتی رصد خانه لایگو ، مشاهدات ما از کیهان تنها از طریق امواج الکترومغناطیسی و پرتوهای کیهانی در طیف های مکشوف صورت می پذیرفت. اگر استفاده از تلسکوپ به مثابه استفاده از حس بینایی برای شناخت جهان اطراف باشد کشف امواج گرانشی به ما توانایی شنیدن رخدادهای عالم کیهان را خواهد داد که به طور حتم پدیده های ناشناخته ای را پیش روی ما قرار می دهد.

در مقالاتی در همین وبلاگ پیش از این در خصوص سوره ی الجن اشاراتی داشتم که جنیان پیش از انس به ورای زمین و منظومه ی شمسی سرک کشیده اند:

وَأَنَّا لَمَسْنَا السَّمَاءَ فَوَجَدْنَاهَا مُلِئَتْ حَرَسًا شَدِیدًا وَشُهُبًا- سوره 72/الجن- آیه 8.

(جنیان گفتند) و اینکه ما آسمان را جستجو کردیم، و همه را پر از حرس(حصار و گارد)شدید و  شهاب یافتیم!

و گفتیم که گذشتگان ما که با دنیای جنیان ارتباط یافته اند( از ارتباط با جنیان مطابق هدایت الهی آیه ی 6 سوره الجن باید پرهیز کرد)انها را در اصطلاح و مطابق دیدار عظمت دنیایشان که در بعدی از ابعاد جهان ، به اراده و مشیت کامله الهی پنهان از دیده ی ما است ( الاعراف / 27 : إِنَّهُ یَرَاکُمْ هُوَ وَقَبِیلُهُ مِنْ حَیْثُ لَا تَرَوْنَهُمْ) بنام از ما بهتران نامیدند. البته این نظری بود که ابلیس نیز به سبب گسترشی که به اذن الله تعالی یافته بود و تمکن آشکاری یافته بود اغوا و مفتون شد و زمانیکه امر الهی مستقر شد بر اینکه به همراه ملائک بر ادم سجده نماید ابا کرد و آن تزئینات و تمکن سبب گشت که تکبر کرده و از امر الهی فسق ورزد و  زمانیکه اله یکتا پرسید چه چیز مانع تو شد بگوید:

قَالَ أَنَا خَیْرٌ مِنْهُ خَلَقْتَنِی مِنْ نَارٍ وَخَلَقْتَهُ مِنْ طِینٍ -(سوره ص /آیه76)-

گفت: من از او بهترم! مرا از آتش آفریده‏ ای و او را از گل.

لذا جنیان نبایستی که داشتن یوفو و اسباب پرنده تکنولوژیک و اسباب زندگی پر زرق و برق خدادادی  اغوایشان کند و هیچ انسی نیز نباید در پیروی از شیطان ، جنیان را از ما بهتران بنامد. خیر و برتری برای نفوس جن و انس در تقوی ست و لا غیر.اسباب حیات و معاش چیزی است که الله جل شانه نفوس را به آن مفتون ساخته است تا آشکار گردد که ایکم احسن عملا!

به هر حال از موضوع اصلی مقاله دور نشویم، اینکه جنیان پیش از ما به کرات سماوی دست یافته اند و دیدار شهاب های فراوان در کمربند بین مریخ و مشتری و نیز کمربند کوئی پر و یا ابر اورت نشان از صداقت رویت ایشان دارد.که آیات سوره ی جن تصدیقی بر این واقعیت است. لکن این پیشرفت در علوم جنیان با آیه ی بعدی کاملتر می شود که انها نیز علاوه بر ادراک قاصر بودن دیدن با تمام ابعاد و ظزفیت ابزار به این نتیجه رسیده اند که حس دید تکنولوژیک نیزبه هرحال قاصر از ارائه بیشتر اطلاعات فنی و علمی است لذا باید راهی دیگر در حواس و ابزار کمکی حواس یافت: چه اینکه الله جل شانه در سوره الملک در رصد منظومه ها و کرات سماوی یادآوی کرده و می فرماید:

الَّذِی خَلَقَ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ طِبَاقًا مَا تَرَى فِی خَلْقِ الرَّحْمَنِ مِنْ تَفَاوُتٍ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرَى مِنْ فُطُورٍ ﴿۳﴾

همان کسی که هفت آسمان را بر روی یکدیگر آفرید، در آفرینش ‍ خداوند رحمان هیچ تضاد و عیبی نمی‏بینی، بار دیگر نگاه کن، آیا هیچ شکاف و خللی مشاهده می‏کنی ؟

ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ إِلَیْکَ الْبَصَرُ خَاسِئًا وَهُوَ حَسِیرٌ ﴿۴﴾

بار دیگر (به عالم هستی) نگاه کن سرانجام چشمانت (در جستجوی خلل و نقصان ناکام مانده) به سوی تو باز می‏گردد در حالی که خسته و ناتوان است.

جنیان و انس نه تنها با ابزار بصر بلکه چنانچه حواس عظیم شنوایی خود را نیز به استخدام گیرند ملک لا یزال الهی چیزی جز عظمت و حقانیت چیره بودن امر الهی را نشان نخواهد داد . به هر حال جنیان علیرغم تمام علوم تکنولوژیک پیشرفته ی حواس بصری خود ، به ناچار به سمت و سوی حواس تکنولوژیک سمعی پیش رفتند و مقعد و تجهیزات و ادوات للسمع خود را جهت استماع و پیش بینی بکار بردند و طرفی نبستند.

وَأَنَّا کُنَّا نَقْعُدُ مِنْهَا مَقَاعِدَ لِلسَّمْعِ فَمَنْ یَسْتَمِعِ الْآنَ یَجِدْ لَهُ شِهَابًا رَصَدًا- سوره 72/الجن- آیه 9.

و اینکه ما پیش از این به استراق سمع در آسمانها می‏نشستیم. اما اکنون هر کس بخواهد استراق سمع کند شهابی را در کمین خود می‏یابد!

 تا آنکه رحمتی از جانب اله رحمن نازل گشت و در آن حال اجازه استماع از جنیان در دوره ی نزول حضرت جبرئیل و ملائک کرام گرفته شد. و جنیان نمی دانستند که آیا با حضور و نزول ملائک اراده ی خیر و یا عذاب برای اهل کره زمین در منظومه ی شمسی شده است؟!

وَأَنَّا لَا نَدْرِی أَشَرٌّ أُرِیدَ بِمَنْ فِی الْأَرْضِ أَمْ أَرَادَ بِهِمْ رَبُّهُمْ رَشَدًا -آیه10

 اینکه (با این اوضاع و احوال) ما نمی‏دانیم آیا اراده شری درباره اهل زمین شده یا پروردگارشان اراده کرده است آنها هدایت کند.

به هر جهت تمام دانشمندان و سیاست های علمی جهانی از ساخت ابزار و تجهیزات و هزینه کردها کلان به دنبال اهدافی هستند جهت پیش بینی ریسک حیات و قدرت! لذا این تشکیلات عظیم جهانی لائیک با بکارگیری ابزار عقل و علم بدنبال راهی جهت پایداری خود است.و گاها نقاط عطفی در اکتشافات ایشان بر اساس معیارهای خودشان اتفاق می افتد که الله جل شانه با اذن خویش علم ایشان را بسط داده تا نشانه های کتاب خود را بر ایشان کامل و حجت خود را بر ایشان بالغ فرماید! آیا مرد رشید در ایشان یافت می شود که این پیامها  انذارها را دریابد تا مثل قوم زمین مثل قوم نوح و لوط و ثمود و عاد و اصحب فیل نشود؟! براستی این همه تکنولوژی و علم و درایت عقلانی آیا ما را از عذاب قریب الوقوع نجات خواهد بخشید.
اقْتَرَبَتِ السَّاعَةُ وَانْشَقَّ الْقَمَرُ -سوره القمر/﴿۱﴾
قیامت نزدیک شد و ماه از هم شکافت.
 و یا با ابزار رصدی و بسط تکنولوژیک با هر بار مشاهده ی نشانه های سماوی خواهیم گفت:
وَإِنْ یَرَوْا آیَةً یُعْرِضُوا وَیَقُولُوا سِحْرٌ مُسْتَمِرٌّ -سوره القمر/﴿۲﴾
و هر گاه نشانه ای را ببینند اعراض کرده می‏گویند: این سحری است مستمر! 
وَکَذَّبُوا وَاتَّبَعُوا أَهْوَاءَهُمْ وَکُلُّ أَمْرٍ مُسْتَقِرٌّ ﴿۳﴾
آنها (نشانه هارا) تکذیب کردند و از هوای نفسشان پیروی نمودند و هر امری قرارگاهی دارد.
وَلَقَدْ جَاءَهُمْ مِنَ الْأَنْبَاءِ مَا فِیهِ مُزْدَجَرٌ ﴿۴﴾
به اندازه کافی برای انزجار از بدیها اخبار (انبیا و امتهای پیشین) به آنها رسیده است.
حِکْمَةٌ بَالِغَةٌ فَمَا تُغْنِ النُّذُرُ ﴿۵﴾
این آیات، حکمت بالغه الهی است اما انذارها (برای افراد لجوج) مفید نیست. 
آیا رصدخانه‌ تداخل‌سنج لیزری موج گرانشی مشهور به لایگو خیری برای بشر به ارمغان خواهد آورد و یا همچنان بشر آنچه را که مشاهده پذیر نباشد و در آزمایشگاههای خود تکرار پذیر بودن آن را به اثبات نشیند رد خواهد کرد؟!
فَتَوَلَّ عَنْهُمْ یَوْمَ یَدْعُ الدَّاعِ إِلَى شَیْءٍ نُکُرٍ ﴿۶﴾
 جنیان پس از شنیدن آیات و نشانه های الهی تسلیم شدند و اقرار داشتند که:
وَأَنَّا ظَنَنَّا أَنْ لَنْ نُعْجِزَ اللَّهَ فِی الْأَرْضِ وَلَنْ نُعْجِزَهُ هَرَبًا سوره جن/﴿۱۲﴾
و اینکه ما یقین داریم هرگز نمی‏توانیم بر اراده خداوند در زمین غالب شویم، و نمی‏توانیم از پنجه قدرت او فرار کنیم.
وَأَنَّا لَمَّا سَمِعْنَا الْهُدَى آمَنَّا بِهِ فَمَنْ یُؤْمِنْ بِرَبِّهِ فَلَا یَخَافُ بَخْسًا وَلَا رَهَقًا سوره جن/﴿۱۳﴾
و اینکه ما هنگامی که هدایت قرآن را شنیدیم به آن ایمان آوردیم، و هر کس به پروردگارش ایمان بیاورد نه از نقصان می‏ترسند و نه از ظلم.
آیا ما آدمیان با نصب رادیو تلسکوپها و ارسال رصد گرها همچون  هابل -اسپیتزر-اشعه ایکس پیشرفته/چاندرا-کپلر- تلسکوپ پیشرفته جیمز وب در نقاط لانگراژی و ارتقاءرصدخانه‌ تداخل‌سنج لیزری موج گرانشی مشهور به لایگو به درایت جنیان خواهم رسید. همان جنیانی که با قرار دادن مقعد للسمع پیشرفته حود در سماء بدنبال چیزی می گشتند که در زمین آنرا یافتند. پیامها و نشانه هایی صادق و روشن در کتابی مبین که به آن ایمان آوردند.
براستی چندبار در طول عمر خود با زبان مادری به ترجمه ای علمی روان و دقیق از قرآن نگاه انداخته ای و آنرا با عقل و حواس کامل مطالعه کرده ای ؟! مگر نه این است که نام این کتاب زیبا و دلنشین خواندنی /قرآن است؟! آنرا روی سر نگذار  بلکه آنرا مطالعه کن تا در ذهن و قلب ات جای گیرد و تو  را به جایگاه اصلی ات برساند . همان بندگی به درگاه پروردگاری که خالق زیبائی های کهکشانهاست و به تو در زمین روش ساخت ابزاری را می دهد که مخلوقات او را بشناسی و سر تعظیم در برابر او فرود آوری و بگویی:
فَسَبِّحْ بِاسْمِ رَبِّکَ الْعَظِیمِ - سوره 56 آیه ی 96

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 129164


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
/profile/6611845070/contact