شعور ناشناخته
  
 مطالعه و تحقیق در ارتباط با موجودات هوشمند غیر بشری از دیدگاه وحی ، علم و مستندات واقعی
 
آرشیو
موضوع بندی
 
1386,09,30
معرفی شعور و ادراک غیر بشری از دیدگاه وحی در قرآن-۱
   

بسم الله الرحمن الرحیم

تسبح له السموات سبع و الارض و من فیهن و ان من شیئ الا یسبح بحمده ولکن لا تفقهون تسبیحم انه کان حلیما غفورا (اسراء/44). 

 Image and video hosting by TinyPic  

من به آفریدگار یگانه ای که برکه ها ، دشتهای سر سبز و کوه های بر افراشته را آفریده  و دین مرا فطرت من قرار داده ، عشق می ورزم. اینچنین باد که در مهر او جاودانه شوم.

تحقیق و تالیف : مهندس سید اسماعیل اسلامی

 

مقدمه

 

مقاله حاضر ، تحقیقی علمی و قرآنی در ارتباط با امکان وجود شعور و ادراک غیر انسانی در پهنه گیتی  می باشد که هدف آن بررسی قرآنی اشکال و انواع ادراک، در دیگر مخلوقات الهی است.

اگر از کلمه شعور و ادراک غیر انسانی بجای ادراک فرا انسانی و یا فرا زمینی جهت معرفی استفاده شد به دو دلیل زیر است:

 

- لزوما شکل شعور نفسانی موجودات غیر انسانی ، فرا تر از انسان نیست و بالعکس.

 

- انواع شعور و هوش غیر انسانی علاوه بر نوع غیر زمینی و یا فرا زمینی ، میتواند بومی سیاره زمین نیز باشد. مانند موجودات هوشمند نامرئی زمینی که در قرآن بنام جن خوانده شده اند و در عین کثرت شان ، در ماهیتی ناباورانه (بنا به مصلحت الهی) غیر قابل رویت هستند.

 

قرآن با آیات نورانی خود در چهارده قرن پیش به معرفی هوشمندی گستره وسیعی از مخلوقات غیر انسانی در پهنه گیتی پرداخته است. و بطور صریح ، علم و ابزار بشری را در ارتباط با فهم و رویت این طیف گوناگون از شعور و ادراک به چالش گرفته است.

بشر در ابتدا توانائی دیدن اجسام و رنگها را در طول موج مرئی داشته است ولی دید در تابشهای الکترومغناطیس مادون قرمز، ماوراءبنفش ،امواج رادیوئی ، اشعه x ، گاما و لیزر برایش قابل فهم نبود. امروزه با کمک علم و فن آوری افق دید ، از 7500- 4000 آنگستروم (قرمز- نارنجی- زرد- سبز- آبی- نیلی ـ بنفش )به مرزهای غیر قابل تصوری کشانده شده است.

همزمان با افزایش افق رصدی ، درک انسان نیز در نحوه ارتباطات تلپاتیک ، هیپنوتیزم و ) ESPکنترل اشیاء با ذهن) رو به گسترش نهاده است. ولی متاسفانه با این همه پیشرفت ، فهم و باوری حتی ابتدائی از نحوه تعامل گفتاری - رفتاری و حضور شعور در اشیاء ،آب ،کوه ، زمین، سیارات ، ستارگان ، کهکشانها و یا نباتات (درخت،سبزه ،گل و...)،جنبندگان ( حیوانات خشکی، آسمان، دریا و حشرات) ، ساکنان آسمان ، ملائک و جنیان وجود ندارد  !

 

اعلام هوشمندی فوق العاده پیچیده و گسترش یافته در تمام اجزاء عالم در نوشته های وحی چگونه تفسیر خواهد شد؟ پاسخ علم ، ابزار و فن آوری پیشرفته در ارتباط با سوالات زیر چیست ؟

آیا مورچه میتواند حرف بزند ؟  آیا درختان صاحب فهم و شعور هستند؟ آیا زمین اراده دارد؟ آیا پرنده ای مثل هدهد توان انتقال اطلاعات به انسان را داراست؟  آیا موجوداتی مثل جن قدرت غواصی و پیکره سازی و جابجائی اشیاء را دارند؟ آیا ملائک الهی زراعت میکنند و شرایط آب و هوائی را تنظیم می نمایند ؟ آیا رعد و برق ، حمد و تسبیح پروردگار را بجا می آورند؟ و آیا در بین سیارات سپاهیانی از آسمان در رفت و آمد هستند که ما نمی بینیم ؟ و کدام دسته از  ملائک قدرت نابودی تمدنهای پیشرفته شعور بشری را دارند ؟

بشر هم اکنون با نوعی از شعور هبوط یافته ،بنام شعور انسانی ، آشنا ست و بواسطه این شکل ضعیف از پتانسیل قوی و بی حد و مرز شعور لا یتناهی ، با همنوعان و جهان پیرامونی خود در ارتباط است .ولی آیا براستی ، شعور و هوشمندی تنها در شکل انسانی تکوین و تکامل یافته است؟ و یا انواع دیگری از ادراک در سرتا سر گیتی گسترش یافته، که ما با این سطح ضعیف از شعور انسانی خویش ،قادر به فهم آن نیستیم؟

  در کل دو نظریه میتواند شکل بگیرد:

 

- شعور تکامل یافته ، صرفا شعور بشریست و تنها در کره زمین تکوین یافته است.

 

- شعور تکامل یافته بشری تنها شکلی از شعور میباشد که :

 

انواع دیگری از شعور نیز در جمادات ، مایعات ، گازها ، اشیاء ،نباتات، حیوانات(جنبندگان)،کوهها،اقمار، سیارات،ستارگان، کهکشانها،ملائک، جنیان و تمامی اجزاء مخلوق ، گسترده شده است. و هیچ مخلوقی نبست، مگر اینکه صاحب فهم و ادراک است.(برخی بر شعور انسانی تفضل و برتری دارند و برخی مسخر شعور انسانی به اذن پروردگارند).

آپلود و بهترین تصویر و عکسهای لینک اینترنت  

 

آنچه از وحی استنتاج می شود ،حاکی از اینست که شعور انسانی تنها جزئی از شعور مخلوقات زمین و آسمان و مابین آنهاست. و گستره شعور ، دارای شکلی پیوسته و عالمگیر می باشد که عزیز حکیم به اقتضای نیاز خلقت و نظم حاکم آنرا تعبیه فرموده است.

 

 

 

 

 

جالب آنکه، مطالعه در آثار باستانی و متون مذهبی باقیمانده از اقوام مختلف،نشانه های بی بدیلی را از شناخت بشر گذشته ، نسبت به شعور غیر انسانی حکایت می کند که امروزه پس از عذاب اقوام و انهدام تمدنهای خاطی به بوته فراموشی سپرده شده است.

 

 Image and video hosting by TinyPic

 

ادامه دارد...

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 129164


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
 
/profile/6611845070/contact